Сьогодні важко собі уявити дитяче свято або ювілей без солодкого частування. Кондитерські пропонують різноманітні варіанти цього десерту, вибір начинок і дизайну вражають уяву. А чи всім відома історія походження тортів ?

Серйозних наукових досліджень з приводу появи улюбленого всіма десерту не проводилося, тому зробити висновки можна з описів в окремих історичних джерелах. Лінгвісти пов'язують походження торта з італійським словом «torta», яке перекладається як «круглий хліб».

На їхню думку, прототип кондитерського виробу вперше з'явився на території сучасної Італії приблизно 2000 років тому. Хоча, історики вважають, що його батьківщиною є Греція. При розкопках древніх міст була знайдена борошняна випічка, прикрашена орнаментом. За іншою версією вперше з'явився торт на Сході. І з цим теж не посперечаєшся! Зараз у східних солодощів знайдеться не так вже й багато конкурентів. А раніше вони вважалися справжнім витвором мистецтва і втіленням майстерності кулінарів. Для їх приготування використовували молоко, натуральний мед, насіння кунжуту. А їх форма мало чим відрізнялася від сучасних кондитерських виробів.

І все ж світову популярність десерт отримав, завдяки французьким кондитерам. Саме вони створили основні компоненти, які присутні в більшості сучасних рецептів:

  • Бісквітні коржі
  • Солодку карамель
  • Повітряне безе
  • Масляний крем

Згодом удосконалювалася технологія приготування, з'явилися спеціальні форми для випічки, стала застосовуватися сода. Тепер в будь-якій кав'ярні Європи можна поласувати шматочком ароматного тістечка із насиченим і неповторним смаком.

Відомий «Київський торт» з'явився в результаті експерименту. Кондитер промазав застигле в холодильнику безе масляним кремом, в результаті чого ми отримали улюблений десерт. В сучасних рецептах в білкову масу додають лісовий горіх, фундук та прикрашають олійними квітами каштана.

А якщо Вам захотілось поласувати солоденьким та унікальним за смаком тортиком у Хмельницькому, тоді з радістю запрошуємо до нас – в кав'ярню-пекарню «Крендель». Затишна атмосфера, смачна кава зробить смак тістечка незабутнім. Також є можливість зробити індивідуальне замовлення торта на будь-яке свято, або ж замовити Candy-bar. Тому гостинно запрошуємо до нас в «Крендель» за адресою вул. Героїв Майдану,13 або вул. Зарічанська 8/4. Для бронювання столиків або ж для консультації телефонуйте за номерами: 098 388 20 02, 068 014 00 04.